Péče o pleť s akné

Akné je problém, který v současné době trápí většinu mladé populace. Jeho vznik souvisí nejenom se záněty na pokožce, ale souvisí mimo jiné také s tím, jak jsou znečištěny a ucpány mazové kanálky, nebo nakolik je naše pleť zdravá a vyživovaná. I já jsem si prošel problémy, které právě s akné souvisí. A abych byl v tomto směru konkrétní, přináším informace o tom, jak o pleť s akné pečovat. Samozřejmě zmíním jak rady obecně doporučované, tak i rady, které se týkaly mé osoby a tedy mě samotného.

Základem je vhodné jídlo

Prvním krokem k tomu, jak začít proti tomuto problému bojovat, je jídlo. Zajímavé je, že u mě se akné často objevilo vždy po větší konzumaci čokolády. Jsou ale i jiné potraviny, které mohou průběh zhoršovat a ty si každý musí zjistit sám, podle sebe. Já se chci věnovat potravinám, které mohou pomoci. Základ je samozřejmě zdravý jídelníček, ve kterém nechybí dostatek ovoce a zeleniny, a to pro množství vitamínů a dalších prvků. Ideální je v tomto případě i přítomnost zinku, jelikož ten proti akné dokáže bojovat velmi dobře.

Zapomínat by se nemělo na mléčné výrobky, konkrétně potom hlavně kefír, který pomáhá vytvářet správné prostředí ve střevech a tím zlepší i celkové fungování našeho těla. Stejně tak je dobré tělu dodávat dostatek tekutin, hlavně potom ve formě bylinných čajů. Ideální je třeba čaj mátový a kopřivový, popřípadě také pampeliška lékařská.

Správná péče o pokožku

Pleť by měla být v první řadě také dostatečně čistá. V daném ohledu je jasné, že doporučuji pravidelné mytí obličeje čistou vodou, a to i několikrát denně. Jakékoliv nečistoty totiž vytvářejí neprostupné vrstvy, vlivem kterých se mazové kanálky ucpávají. Pomoci určitě mohou i různé peelingové krémy, které ji vyčistí do hloubky a zároveň pomohou odstranit třeba staré buňky, které by na našem obličeji také neměli co dělat.

Co s péčí o naši pokožku také souvisí, to mohou být u různé roztoky nebo zásypy, které jsou na zbavení se akné přímo určeny. V tomto směru bychom jich měli také pravidelně užívat, jelikož jedině tak budeme mnít jistotu toho, že se bude stav zlepšovat. A to samozřejmě nikoliv nutně na obličeji samotném, ale třeba i na ramenou, nebo oblasti dekoltu.

Vyhýbejte se špatnému prostředí

Co s čistotou naší pleti také přímo souvisí, to je jistě i prostředí, ve kterém se budeme nacházet. V daném směru bychom měli vynechat třeba prostředí zakouřené, prašné, nebo i s velkým množstvím smogu. Nic z toho naší pleti a případnému zmizení akné rozhodně neprospěje. Ideální je tedy pobývat doma v čistotě, nebo na skutečně čerstvém vzduchu. I díky tomu bude moci naše pokožka mnohem lépe dýchat, což povede i k tvorbě nových buněk, které jsou jednou z dobrých cest k tomu, aby akné vymizelo zcela. Ne každý ale má to štěstí, že v čistém prostředí žije.