Jezte jídlo, které zabrání stárnutí nejenom vaší pleti

Stáří dříve nebo později samozřejmě dostihne každého z nás. Pokud se chcete vyhnout tomuto procesu, je jediná cesta, a to správná strava. Jak dnes dokazují mnohé výzkumy, právě živiny a vitamíny čerpané z přírody jsou pro naše tělo tím nejlepším. Pojďme se tedy podívat na to, co ideálně jít.

Vsaďte na různá semínka

Právě ty jsou v daném směru nejlepší volbou, a to pro četné esenciální aminokyseliny, stejně jako třeba látky, kterými je zinek a řada dalších. Nejlépe na tom jsou určitě dýňová semena, která mohou výrazně zbrzdit řadu procesů, které v našem těle právě se stárnutím souvisejí. Jsou také velmi dobrým antioxidantem, což jasně vede k tomu, že naše tělo celkově čistíme. A to jak uvnitř, tak i na povrchu, což se projevuje třeba na dokonalé pokožce.

Podobně prospěšné jsou ale i mandle, které obsahují flavonoidy. Jedná se o látky s množstvím mastných kyselin, které přispívají k dobrému chodu našeho těla. Také dokážou řadu procesů zpomalit, což má vliv i na naši psychiku. Logicky tedy tolik neprocházíme stresovými situacemi, žijeme klidnější život a tak máme jistotu, že se můžeme dožít i déle.

Pomůže také zelenina

Důležitá je také zelenina. Pokud si představíme ideální volbu, je to obyčejné rajče. To však obsahuje jednu poměrně neobyčejnou látku, a to karotenoid lykopen. Ten je významným antioxidantem, který dokáže chránit naše buňky, ale dokáže také snižovat cholesterol, nebo eliminovat vznik rakoviny. Celkově pomáhá i k tomu, aby zamezil stárnutí naší kůže. Díky tomu projevy výrazně odsuneme i o několik let. Nehledě na ochranu pokožky, kterou nám dá.

Zapomínat bychom ale neměli ani na červenou řepu, která obsahuje mnoho vlákniny, draslíku, nebo kyseliny hyaluronové. To vše jsou látky, které pomáhají v omlazování našich buněk, ale i k tomu, aby lépe fungoval náš pohybový aparát. I proto je červená řepa také jednou z cest, jak pomoci k lepšímu životu. Mimo to má ale antioxidační vlastnosti a dokáže veledobře podporovat jak činnost jater, tak dokáže velmi dobře podporovat i naši krvetvorbu. I to je velké pozitivum, pokud chceme zůstat nejenom zdraví, ale i pokud chceme zůstat také dlouho mladí.

Nezapomínejte na ryby

Odborníci doporučují, že ryba by měla mít v našem jídelníčku místo alespoň dvakrát do týdne. Budeme-li objektivní, musíme říci, že to dodržuje jenom velmi málo lidí. Ideální jsou v tomto směru ryby tučnější, jako je například losos. Ten je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které pozitivně působí na naše vlasy, nehty, ale i kůži, nebo také zrak. Stejně tak obsahuje i řadu látek, které mohou eliminovat vznik případných vrásek a tak dodávají kůži mladý a dokonalá vzhled. Samozřejmě v případě ryb pozor na přípravu, aby byla skutečně zdravé – tedy žádné smažení v oleji. Ideální je příprava třeba v páře, stejně jako vaření, popřípadě grilování, a to nejlépe bez použití tuku.