Jaký bude internet marketing pro novou generaci?

Pokrok člověk nezastaví. To platí především v oblasti digitálních technologií. Nikoho už nepřekvapí, že dvouleté dítě ovládá telefon a tablet, podle obrázku si najde oblíbenou pohádku a sám si ji přetočí na oblíbenou část. Dřív to bylo tak trochu sci-fi, nikdo si nedokázal představit, že bude nosit v kapse, počítač, přehrávač hudby, telefon a foťák, to všechno spojené v jednom přístroji, kterým je smartphone. Mobilní telefony a smartphone se staly pro nově nastupující generaci naprostou samozřejmostí. Budoucí generace, v současné době generace těch nejmladších, narozených v době dotykových obrazovek, bude vyžadovat interakci. A jak se tato nová generace jmenuje?

Všichni moc dobře známe označení minulých generací, které začíná od písmene X. Generace X jsou děti narozené v letech 1965 až 1985. Následovníky je generace Y, což jsou děti z let 1986 až 1995. Tato generace je již v současné době ekonomicky aktivní a je jí přizpůsoben internet marketing. Vyžadují vyšší standardy, zodpovědnost a sociální jistotu. Požadují flexibilní pracovní dobu i místo zaměstnání. Do roku 2025 budou tvořit převážnou část populace v produktivním věku.

Dále zde máme generaci Z, která jako první vyrostla na síti World Wibe Web, a to od samého začátku. Této skupině se začalo říkat trefně “digitální domorodci”. Jaký je tedy rozdíl mezi generací Z a Y? Je to jednoduché, generace Y si pamatuje i život před vzestupem využívání masových technologií. Generace Z se narodila v období po.

Na řadu přijde generace alfa

Není to tak dlouho, co se začalo mluvit o nové generaci. Její prozatímní označení je “alfa”. Jsou to děti narozené po roce 2010. Toto je období, ve které byl na trh uveden první iPad, instagram a slovo aplikace se stalo slovem roku. Nikoho asi nepřekvapí, že stejně jako děti z generace Z jsou i tyto děti z generace Alfa považovány za “digitální domorodce”. Jsou neustále online a je to přirozená součást jejich životů.

Podle odborníků na internet marketing je potřeba se na tuto generaci pořádně překvapit. Na trhu by měla přijít kolem roku 2025. Této generaci se bude muset přizpůsobit úplně všechno, klasický marketing, internet marketing, vlastně úplně všechno. Generace alfa je od útlého dětství obklopena obrazovkami, jak mobilních telefonů, tak tabletů a počítačů. Počítá se s tím, že budoucnosti budou vévodit více telefony, než laptopy. Firmy by tak měly svoje webové stránky uzpůsobit těmto zařízení a bude to naprostá nutnost. Další možností jsou i mobilní aplikace, které však musí být naprosto uživatelsky jednoduché, přehledné a uzpůsobené uživatelským potřebám.

Co se týče sociálních médií, ty budou jejich naprostou součástí a jsou pro ně přirozené. Normální budou zvýšené nároky na život, mnohem větší, než tomu bylo doposud a velkou roli v tom hrají právě zmiňovaná sociální média. Dříve jsme neviděli člověku tak hluboko do soukromí, ale pokud na nás z každého rohu neustále vyskakují fotky lidí z dovolených a večírků, budeme i my chtít tímto způsobem žít a tím pádem se budeme více snažit, abychom tohoto cíle dosáhli. Internet marketing v těchto věcech sehraje velkou roli a v budoucnu to bude ta nejvíce využívaná forma reklamy.

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *